piątek, 16 stycznia 2015

Treasure Hunt Bookshelf oraz Troskliwy Miś

Córcia WRESZCIE poszła spać, więc mogę odetchnąć i napisać post.

Dokładnie dzisiaj mija równo rok od postawienia pierwszego krzyżyka w moim kolosie. Wiadomo, że nie wyszywałam pełnych dwunastu miesięcy, bo czasem jednak oderwałam się od HAEDa na poczet innego haftu ;) Ale rok od rozpoczęcia haftowania jest.
Na dzień dzisiejszy kończę szesnastą stronę, jeszcze dwie i skończę trzecią kolumnę.
Wyszyłam troszkę ponad 76.254 krzyżyki (czyli prawie 80 tysięcy!). Nie pytajcie ile to metrów muliny, bo nie wiem :P Daje to oszałamiające 27% całości.
Co mogę powiedzieć po tym roku? Przede wszystkim nie straciłam zapału, bo wzór jest piękny. Chociaż konfetti bywa denerwujące ale gdy z każdą setką postawionych krzyżyków wyłania się jakiś szczegół nabieram nowej energii aby krzyżykować dalej i dalej... Wypracowałam sobie już własną metodę na parkowanie nitek, robię przerwę w takim momencie, że bez problemu odnajduję się podczas kolejnego posiedzenia ;) Nie wiem co jeszcze mogę napisać... w razie pytań służę wyjaśnieniami :)

A teraz zdjęcia :D

Rok temu haft wyglądał tak:




 A dzisiaj jest już tak:




Wybaczcie jakość, ale zdjęcia robiłam na szybko i z wiercącą się obok haftu córcią. Najważniejsze, że COŚ widać ;)

A teraz drugi zapowiadany temat, czyli miś. Wczoraj wreszcie postawiłam pierwsze krzyżyki i zaczęłam od konturów, więc miś od razu wygląda jak miś ;)


Bardzo przyjemny wzorek, chociaż już wiem jak będzie mi ślamazarnie szło kolorowanie tych dużych połaci tego samego koloru ;)

8 komentarzy:

 1. Widzę, że dopniesz Bibliotekę już za niedługo i jeszcze miska haftujesz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak w ciągu roku zrobiłaś więcej, niż ja w ciągu trzech lat... Biblioteczka cudna, a misiek dobry na relaks, bo jak jest jeden kolorek to nie trzeba się specjalnie skupiać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie to wychodzi! I naprawdę masz super tempo, tak trzymać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać postępy w kolosie...wielki szacun za cierpliwość i wytrwałość :)

  OdpowiedzUsuń
 5. haft przepiekny, ciekawa jestem czy zamawialas wzor w internetowym sklepie w USA , czy wysylaja do Polski i jaka jest forma platnosci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba wysyłają do Polski ale ja wybrałam opcję przesłania pliku pdf na pocztę. Po dosłownie sekundzie już miałam plik na poczcie i mogłam drukować. Nie pamiętam już płatności. Albo to była karta kredytowa albo PayPall. W każdym razie bez problemu i szybko zapłaciłam.

   Usuń
 6. A ja sie chetnie wymienie z Toba na HAED z tej samej serii Large World Travel Book Shelf

  OdpowiedzUsuń